Restauracja Zatoka

  • -

Restauracja Zatoka

Category:sale weselne Tags : 

Dziś w katalogu jeden z najstarszych obiektów w naszym regionie. Od wielu lat odbywają się tam ważne uroczystości. My także uczestniczymy w nich poprzez videofilmowanie i fotografaię prowadzoną najczęściej podczas wesel. Sala położona jest przy rzece Brda i stwarza to możliwość podpłynięcia przez nowożeńców „gondolą” Przy dwóch operatorach kamer możemy zarejestrować zdarzenie z różnych ujęć. Fotograf niestety musi się bardziej postarać. Oto kilka informacji ze strony firmowej restauracji.
Zacznijmy od historii
Historia
Od zarania dziejów zachwycający lekkością i przeglądający się w nurcie Brdy budyneczek przy ul. św. Floriana służył sportowcom, miłośnikom szlachetnych zmagań wioślarskich. Półwieczna, powojenna tradycja sprawia, że mawiamy o nim jako o pałacyku BTW, lecz gwoli prawdy nie dla Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego go zaprojektowano. Przez pierwsze pół wieku służył największym rywalom BTW – niemieckiemu towarzystwu wioślarskiemu „Frithjof”.
Klub ten zawiązano już w 1894 roku i niemal od początku jego siedzibą stał się ten nowy gmach, który w dolnej kondygnacji pomieścił hangary na łodzie wraz z rampą, po której można je było znieść ku basenikowi, na którego spokojnej powierzchni zawodnicy mogli zająć miejsce przez zmierzeniem się z wartkim rzecznym nurtem. Eleganckie towarzystwo interesujące się popisami wodniaków miało powyżej do dyspozycji sale restauracyjne z rozległym tarasem. Klub od początku miał charakter nie tylko elitarny, ale i narodowy. Polakom, którzy z trudem w czasach zaborów mogli się organizować do życia społecznego,
sportowego i kulturalnego, stał solą w oku. Po powrocie Bydgoszczy w granice Polski wioślarstwo (przy wsparciu m.in. wojska) stało się jedną z mocniejszych dyscyplin w mieście. Już 16 marca 1920 roku powstało polskie Towarzystwo Wioślarzy „Tryton”. Jego siedzibą (podobnie jak kilku innych środowiskowych klubów polskiego wioślarstwa) była drewniana stanica na przeciwległym brzegu Brdy.
Po I wojnie światowej na krótko pałacyk przeszedł w ręce polskie – przejęto go na siedzibę dowództwa brygady Wojska Polskiego, ale zwrócono go szybko „Frithjofowi”. Po ostatniej wojnie do gmachu przeniosło się BTW i użytkowało go do 1996 roku. Potem zapadła decyzja o jego prywatyzacji a BTW w 1999 roku musiało się wyprowadzić – ponownie na przeciwległy brzeg Brdy…
A teraz reklama 🙂
Restauracja znajduje się w samym sercu Bydgoszczy nieopodal Ronda Jagiellonów, w pobliżu Starego Miasta.
Serwujemy wyśmienite dania kuchni polskiej, europejskiej i lancze. Przytulne wnętrza, profesjonalna i miła obsługa umili każde spotkanie..
Do dyspozycji Gości mamy kilka sal: salę balową, salę restauracyjną i 2 sale konferencyjne które w zależności od potrzeb mogą być wykorzystywane do kameralnych rodzinnych spotkań jak i większych imprez okolicznościowych.
Posiadamy również bezprzewodowe łącze internetowe dostępne dla wszystkich naszych gości
Organizujemy:
wesela – 100 osób,
komunie,
bankiety,
jubileusze,
studniówki,
stypy,
szkolenia,
konferencje,
spotkania z kluczowymi klientami,
catering.
I klika słów od siebie lokal jest obszerny. Kamerzysta może swobodnie poruszać się po sali. WIdeofimowanie prowadzimy także z „muszli” Umieszczona jest ona nad gośćmi. Bardzo efektowne jednakże zespoły muzyczne nieco narzekają na temperaturę i brak bezpośredniego kontaktu z Gośćmi. Fotograf także może swdobnie się poruszać Do dyspozycji jest taras widokowy, widok na Farę szczególnie w nocy daje możliwość podziwiania uroków Bydgoszczy. Często korzystając z lokalizacji wybieramy się z nowożeńcami na nocne zdjęcia.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress