fbpx

Prezent na Pierwszą Komunię Św.

Prezent na Pierwszą Komunię Św.

Sprawdziliśmy, że w tym roku średnie wydatki związane ze strojem i uroczystością w kościele to ok. 1300 zł, a na przyjęcie komunijne rodzice wydadzą ok. 3 tys. zł.

Święto I komunii, to nie lada wyzwanie. Dla dzieci, ale i rodziców, którzy nie tylko muszą ogarnąć wszystkie sprawy związane z organizacją uroczystości w kościele, ale również przyjęciem dla gości.

Dla gości, którzy starają się sprostać oczekiwaniom dzieci związanymi z prezentami. Nic więc dziwnego, że planowanie prezentów to ważna sprawa.
Rodzice potrafią zrobić dużo, by nic nie popsuło ich pociechom tego święta. Nie żałują więc grosza, bo liczą się szczegóły.

Jak dziecko będzie wyglądało przed ołtarzem, jak przyjąć gości, jak udekorować stół, jakie zrobić zdjęcia i nakręcić film by stały się pamiątką na całe życie.

Mnożą się więc zera na rachunkach, gdy okazuje się, że: sukienka to wydatek 250 – 800 zł; halka 60 zł; alba 100-250 zł; spodnie do garnituru 100- 150 zł ; garnitur 250-600 zł; buty 110 – 250 zł; skarpetki 15 zł; rajstopki 15 zł; rękawiczki 30 zł; wianek 45 zł; torebka 40 zł; książeczka, różaniec, świeca 60-100 zł. A to dopiero początek.
Jeśli zdecydujemy się na opcję filmu zbiorowego, to trzeba przygotować się na wydatek rzędu 50 zł za jedną kopię pod warunkiem, że zostanie ich wykupionych minimum 20. Do tych wydatków trzeba doliczyć koszt organizacji przyjęcia dla najbliższych. Oj nie jest łatwo.
Ranking prezentów.
Od kilku lat wśród prezentów komunijnych rządzi niepodzielnie elektronika, ale pojawiają się zupełnie nowe pomysły.
Nawet pieniądze już nie są wręczane w formie koperty z banknotami.

Prezent na komunię 1

Furorę robi iPapad. To najtańsza wersja iPada w kolorze białym który otrzymał w prezencie papież Franciszek kosztuje od 1700 zł.
Prezent na komunię 2
Warto kupić konsole do gier. Xbox 360 od 899 zł ale trzeba się liczyć z dodatkami jak choćby kinect.
W zestawie z grą od 1599 zł. PS3 z dodatkami – 799 zł.

Prezent na komunię 3.

Laptop. Tylko z mocnym procesorem co najmniej core i5. Od 2 tys. zł w górę.

Prezent na komunię 4.

Aparat Fotograficzny. Jeśli nie cyfrowa lustrzanka, to przynajmniej dobrej jakości cyfrówka z zoomem co najmniej 18x. Ceny zaczynają się od 600 zł.

Prezent na komunię 5.

Rower. W markecie to wydatek rzędu 399 zł, ale nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie i należy zainwestować w sprzęt z aluminiową ramą i markowe przerzutki. Wydatek od 1,2 tys. zł wzwyż.

 

Prezent na komunię 6.

Quad. Producenci aby zaspokoić popyt produkują je w różnych rozmiarach, jak rowery. Quad dla 8-9 latka kosztuje już od 1,7 tys. zł.

 

Prezent na komunię 7.

 

Skuter elektryczny. To prezent zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Bez trudu można kupić ten jednoślad w kolorze różowym. Ceny od 700 zł.

Prezent na komunię 8.

Zegarek, różaniec, medalik. O cenach trudno dyskutować. W tym wypadku zależą od marki, producenta i materiału z jakiego zostały wykonane. Przyzwoity szwajcar na rękę to wydatek od kilkuset zł.

Prezent na komunię 9.

Kurs językowy, wakacje na koniu albo obóz przetrwania. To nowe pomysły na prezenty pierwszokomunijne.

Prezent na komunię 10.

Pieniądze. Zawsze mile widziany prezent. Do dobrego tonu należy jednak założenie konta albo lokaty w banku z odpowiednią wpłatą dla młodego człowieka. Prezent ten wiąże się też zazwyczaj z regularnym zasilaniem konta.

 

Tyle komercyjnych informacji zakupowych. A może jednak powrócić do genezy uroczystości i sprezentować coś co będzie związane bezpośrednio z uroczystością Przyjęcia Pierwszej Komunii Św.  Warto przemyśleć czy to nie będzie najwłaściwszy prezent.


Studio Morfeusz zrealizuje Twoje senne marzenia...

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress